Logowanie

Wspomnienia Ołomuniec

rax kubul 112„Uniwersytet Palackeho na którym miałam przyjemność studiować w czasie semestru letniego 2007/2008 specjalizuje się w dziedzinie OUTDOOR EDUCATION i dzięki temu mogłam spróbować czegoś zupełnie innego niż w Polsce.
Zajęcia obejmowały m.in. wspinaczkę skałkową, rafting, narciarstwo wysokogórskie, gry nietradycyjne (squash, ringo, intercross, floorball, frisbee ultimate, tenis ball, bowling) kajakarstwo górskie, canoeing, pływanie, akrobatykę.
Niesamowitą atrakcją był 2 tygodniowy Summer Outdoor Camp dla studentów międzynarodowych gdzie poznawaliśmy wszystkie tajniki Outdoor Education przez gry strategiczne
i orientacyjne, wspinaczkę, zajęcia z zakresu Team Building, aktywności linowe i wiele innych innowacyjnych zajęć plastycznych, teatralnych czy fotograficznych a wszystko na łonie natury. Całość tego programu można było uzupełnić sportami proponowanymi przez Academic Sport Center gdzie dla każdego znalazło się coś idealnego (od aerobików, tańca, sztuk walki, pływania po strzelectwo, jazdę konną, tae bo, bieg na orientację, nordic walking czy wspinaczkę).

Ołomuniec sam w sobie jest małym miastem bo tylko 100 tysięcznym aczkolwiek 20 tys. z tego to studenci :D więc raczej nie brakuje tu aktywności typowo studenckich ze względu na dużą ilość małych tradycyjnych gospod czy przytulnych knajpek.
Dużym plusem, było także to, że wszyscy międzynarodowi studenci mieszkali na tym samym Campusie więc przyjaźnie szybko się zawiązywały a czas mijał w przyjemnej atmosferze. Także studencka organizacja ESN zajmująca się organizacją czasu dla Erasmusów zapewniła nam nie lada atrakcje integracyjne (imprezy, bale przebierańców, wycieczki, konkursy) co pozwoliło nam na szybką aklimatyzację i zżycie się ze sobą.
Jak dla mnie, pobyt był IDELANY i każdemu pasjonatowi sportów ekstremalnych (bądź nietypowych) szczerze polecam wyjazd do Republiki Czeskiej, na Uniwersytet Palackeho gdyż tylko tam
w otoczeniu nieskażonej przyrody Outdoor Education naprawdę działa i rozwija się na szeroką skalę co daje świetną okazję by połączyć przyjemne z pożytecznym. J"(aut.: Anna Kajner)

/STYPENDYSTKA ROKU AKADEMICKIEGO 2007/2008 –WYCHOWANIE FIZYCZNE
Anna Klajner, Uczelnia: Univerzita Palackeho v Olomouci, Czechy/