Logowanie

ERASMUS forest

PB092379W I-wszej połowie listopada br. w Stęszewku odbyła się akcja pt. „Erasmus Forest” - 90 zagranicznych studentów Erasmusa oraz ich Erasmus Buddies (studentów opiekunów)  sadziło w Stęszewku las Erasmusa.
Przedsięwzięcie jest wspólną inicjatywą 4 wielkopolskich uczelni wyższych mającą na celu integrację studentów Erasmusa, promocję regionu oraz postaw proekologicznych.

Akcja stanowi jednocześnie zwieńczenie dotychczasowej owocnej kooperacji Biur Erasmusa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (główny organizator), Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile.

„Studenci dzielnie sadzili  świerki, z których (jak poinformował leśniczy) część będzie przeznaczona na choinki, a część będzie tworzyła las oznaczony tabliczkami z datą ich posadzenia oraz z zaznaczeniem kto je sadził. Ma to być tabliczka przypominająca o wkładzie studentów Erasmusa w pomoc przy sadzeniu drzewek.

Następnie studenci zostali przewiezieni do miejsca gdzie był przygotowany fantastyczny catering w leśnym klimacie pod wiatą oraz ognisko, przy którym można było się ogrzać. Menu składało się z tradycyjnych potraw polskich. Można było spróbować chleba ze smalcem, ogórki kiszone, krem z brokuł, polski żurek i wiele innych potraw, których było pod dostatkiem, a także napić się prawdziwego grzańca. Impreza udała się, a w drodze powrotnej studenci byli tak rozbawieni i zadowoleni, że autokar wracał już rozśpiewany w różnych językach!:)”


Ania Bryk - student Budy