Logowanie

ERASMUS - zajęcia "First Aid" w Zamiejscowym Wydz. KF w Gorzowie Wlkp.

201211304312W dniach 29 i 30 listopada grupa studentów programu ERASMUS (z Portugalii, Hiszpanii, Grecji i Turcji) uczestniczyła w zajęciach z  przedmiotu "Pierwsza Pomocy", prowadzonych przez instruktorów: dra Piotra Grochowskiego i dra Piotra Żurka.

"Zajęcia z FIRST AID odbywały się oczywiście w języku angielskim w formie wykładów i ćwiczeń. Zagadnienia dotyczyły podstawowych technik udzielania pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Studenci przejawiali duże zainteresowanie tematem. Prowadzone były liczne dyskusje związane z ich własnymi doświadczeniami w tym zakresie. Zajęcia praktyczne cieszyły się dużym powodzeniem, szczególnie ćwiczenia z fantomami. Piętnasto godzinny program pozwolił stypendystom zapoznać się z aktualnymi metodami ratowania ludzkiego życia. Zajęcia te były po raz pierwszy zorganizowane i przeprowadzone na Zamiejscowym Wydziale w Gorzowie Wlkp. Poza zajęciami zagraniczni studenci mięli okazję pod opieką Samorządu Studenckiego poznać Gorzów Wlkp. i brali udział w wieczorze integracyjnym, który odbył się w klubie studenckim w ramach Tygodnia Studenta 2012. Choć spędzili niewiele czasu w naszym mieście, wyjeżdżali zadowoleni i usatysfakcjonowani."

dr Piotr Grochowski


Miejmy nadzieję, że nie są to jedyne zajęcia zorganizowane na tym wydziale i liczba ich wzrośnie w przyszłym roku akademickim.