Logowanie

Speedbadminton Berlin

p10207366 listopada w stolicy Niemiec odbył się Berlin Speedminton® Open - najbardziej prestiżowy Turniej Speed Badmintona w Europie! Do zawodów przystąpiło aż 120 zawodników z takich krajów jak: Polska, Austria, Chorwacja, Hiszpania, Niemcy, Portugalia, Szwecja, Ukraina, Węgry a nawet odległy Mauritius. Również nasza uczelnia miała swojego reprezentanta na tych zawodach. Student programu Erasmus – Miguel Contrerras po udanym występie na wcześniejszym turnieju w Poznaniu dostał szansę rywalizowania z najlepszymi zawodnikami w Europie. Warto zaznaczyć, że Miguel dopiero zaczął przygodę z tą nową dyscypliną sportu podczas gdy jego przeciwnicy trenują, startują i zdobywają doświadczenie na międzynarodowych Turniejach już od kilku lat. Mimo tak krótkiego okresu przygotowawczego spisał się rewelacyjnie.

Do zawodów przystąpił mimo kontuzji jakiej nabawił się na treningu poprzedzającym dzień wyjazdu. Bolące plecy choć znacznie utrudniły naszemu Hiszpanowi występ to nie powstrzymały go przed wspaniałą grą przeciwko zawodnikom niemieckim w pierwszej fazie (grupowej) Turnieju. Miguel grał do końca, jednak poziom zawodów nieporównywalnie przewyższał poziom prezentowany przez uczestników startujących w Poznaniu. Każdy mecz wymagał stuprocentowego zaangażowania i skupienia, każdy błąd mścił się bezlitośnie.

Ograniczone kontuzją ruchy zdecydowały o przegranej w pierwszym meczu. Znany już z poprzedniego Turnieju przeciwnik okazał się tym razem lepszy. Kolejny mecz był jeszcze trudniejszy. Po drugiej stronie boiska stanął wysoko postawiony w rankingach europejskich Niemiec i chociaż nasz Erasmus od początku do końca walczył zacięcie nie udało mu się go pokonać a tym samym zakończył swój występ i nie awansował do fazy grupowej.

Podsumowując...

Miguel Gomez Contrerras – Nasz tegoroczny Erasmus jako pierwszy zapoczątkował występy AWF na Turniejach Speed Badmintona i choć niestety nie udało się stanąć na podium, dzielnie, dwukrotnie reprezentował naszą uczelnię. Miejmy zatem nadzieję, że to dopiero początek, że za rok w kolejnej edycji weźmie udział większa ekipa studentów i że uda im się powrócić z tego prestiżowego Turnieju na przysłowiowej Tarczy. Tego życzmy zarówno studentom polskim jak i przyjezdnym do nas z zagranicy! Trenujmy, grajmy i zwyciężajmy w imieniu AWF Poznań :D