Logowanie

Hiszpania - Camping Playa Joyel, Noja, Cantabria

Hiszpania - Camping Playa Joyel, Noja, Cantabria
Na wstępie chciałabym  bardzo zachęcić wszystkich zainteresowanych do odważenia się  i wyjechania za granicę w celu odbycia praktyki. Zapewniam, że to jedna z wielu szans jakie daje nam uczelnia i program Erasmus + na rozwój osobisty, podróżowanie, nowe znajomości oraz naukę języka obcego.
Mój wyjazd na praktykę wakacyjną rozpoczął się od znalezienia odpowiedniej instytucji, która skłonna była mnie przyjąć ‘pod opiekę’, zapewniając miejsce, w którym mogłabym pozyskać interesujące mnie doświadczenie i  umiejętności. Podczas przeglądania ofert ważne było dla mnie zapewnienie przez praktykodawcę noclegu i wyżywienia. Szukałam głównie ośrodków w Hiszpanii, ze względu na chęć dalszego doskonalenia  języka hiszpańskiego. Wysyłałam dziesiątki maili i w końcu się udało. Po wypełnieniu niezbędnych dokumentów, wyruszyłam!
Camping Playa Joyel to dobrze rozbudowany kompleks pól kempingowych, restauracji, basenów oraz boisk sportowych z dostępem do plaży Joyel. Podczas sezonu w resorcie przebywali goście z całej Europy i nie tylko.
Po rozmowie z moim opiekunem praktyk dowiedziałam się dokładnie jakie zadania będą należeć do mojej codzienności oraz jakim wymaganiom będę musiała sprostać. Pracowałam na różnych stanowiskach i przez to mogłam zobaczyć ‘od kuchni ‘ jak prosperuje kamping oraz jak wygląda cała organizacja i działalność. Od pracy jako kelnerka, pomoc na recepcji poprzez pracę z dziećmi i klientami. Zadań do wykonaniu było dużo, głównie z powodu sporego zainteresowania koncertami w restauracji i na campingu.

Podczas pracy komunikowałam się w języku hiszpańskim, jednak z moim szefem oraz podczas pracy z dziećmi używałam głównie języka angielskiego. Miałam możliwość pracy w otoczeniu, w którym obowiązywały inne zasady, tradycje i zwyczaje, oraz z dziećmi z innych krajów. Mogłam zobaczyć jak prosperuje kamping, organizacja oraz jak wygląda prowadzenie głównego resortu. Doświadczyłam pracy z dziećmi i dorosłymi klientami w obcym języku.
Pan Fernando podszedł do moich praktyk bardzo profesjonalnie, za co jestem ogromnie wdzięczna. Zorganizował mi plan dnia, tak abym mogła nauczyć się i zobaczyć jak najwięcej, dając mi również czas wolny. Podczas pracy otrzymywałam cenne wskazówki i porady. Po pracy dostawałam krótkie podsumowanie, a na koniec praktyk ocenę. Wiedziałam co i jak robię dobrze, a co źle, dzięki temu mogłam na bieżąco korygować moje błędy.

Jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam się wyjechać na praktykę zagraniczną.
Był to czas produktywny, moje dni były dobrze zaplanowane i zorganizowane, wypełnione rożnymi zadaniami.  Potrafiłam jednak znaleźć też czas na relaks, naukę języka oraz poznanie przepięknej Kantabrii. Zyskałam nowe doświadczenie, podróżowałam, doskonaliłam swoje umiejętności. Poznałam ciekawych ludzi i miejsca. Lepiej moich tegorocznych wakacji nie mogłam sobie wymarzyć. Polecam!

Ewa Konarkowska, Wychowanie Fizyczne, II SUM