Logowanie

Hiszpania - Tetrasport Associacion (Valencia)

Hiszpania - Tetrasport Associacion (Valencia)

Głównym zadaniem realizowanym w Tetrasport Association jest adaptowana aktywność fizyczna. Do zakresu moich obowiązków należały: zbieranie wywiadu pacjentów, badanie patologii, diagnostyka i terapia wraz oceną wyników, ocena kondycji fizycznej osób niepełnosprawnych, wykonywanie testów celu oceny siły mięśni, oporu siłowego, zdolności aerobowej, elastyczności i zdolności neuromotorycznych oraz analiza wyników testów. Badania funkcjonalne adaptowanej aktywności fizycznej, analiza i ocena niepełnosprawności (neurologicznej, traumatologicznej, chorób neuromotorycznych), tworzenie programów ćwiczeń terapeutycznych w celu poprawy jakości życia i zdolności funkcjonalnych, stosowanie programu treningów siłowych oraz wytrzymałości aerobowej dla różnego rodzaju niepełnosprawności pacjentów( w tym także treningi przygotowujące do korzystania z handbike’ów w celach sportowych ),  nauka i dostosowanie ćwiczeń stabilizacyjnych i umiejętności neuromotorycznych, stosowanie technik fizjoterapeutycznych tj.: masaż sportowy, drenaż limfatyczny, terapia manualna i techniki stretchingu. W placówce zajmowałam się również fizjoterapią dzieci z problemami rozwoju fizycznego i umysłowego (ocena, diagnostyka i terapia).
Dzięki praktykom nauczyłam się diagnostyki, samodzielnej pracy z pacjentem oraz planowania procesu rehabilitacji. Podszkoliłam język hiszpański oraz rozwinęłam język angielski. Poznałam wielu pozytywnych ludzi zarówno z Europy, jak i Ameryki Południowej.
Opiekun mojej praktyki pomógł mi zapoznać się ze szczegółami procesu rehabilitacji oraz planowaniem ćwiczeń adaptowanej aktywności fizycznej. Był bardzo pomocny i chętnie udzielał obszernych odpowiedzi na wszystkie pytania. Bardzo cenię go za pasję, jaką wkładał w pracę z pacjentami, profesjonalizm, wszechstronną wiedzę i umiejętności. Dzięki praktykom odbytym pod jego nadzorem, pragnę rozszerzać wiedzę oraz umiejętności aby w przyszłości być równie dobrym specjalistą.
Praktykę oceniam bardzo pozytywnie. Wiele się nauczyłam, zdobyłam nowe znajomości, doświadczenie zarówno na polu zawodowym jak i życiowym, wiedzę a także pomysł na pracę, którą mam nadzieję wykorzystać w przyszłości.

Joanna Ciećmierowska - Fizjoterapia II SUM