Portugalia - University Stadium of Lisbon (Lizbona)

University Stadium of Lisbon to największy w całej Portugalii uniwersytecki kompleks sportowy, w którego skład wchodzą: dwa stadiony, boiska do rugby i piłki nożnej, korty tenisowe, trzy siłownie, basen olimpijski i pole golfowe. Trenują tam zarówno amatorzy jak i zawodowi zawodnicy.
Do mojego zakresu obowiązków należało prowadzenie treningów personalnych oraz grupowych np. typu CrossFit. Prowadziłem projekt „ Outdoor Trainings”, który polegał na wykonywaniu treningów outdoorowych. Były to głównie ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.
Wyjazd na praktykę zagraniczną dał mi dużą pewność siebie, przyczynił się do udoskonalenia moich umiejętności z zakresu prowadzenia treningów sportowych, zarówno personalnych jak i grupowych.
Znacząco zwiększył się poziom moich umiejętności językowych.  Miałem szansę pracować w nowoczesnej palcówce z profesjonalnymi trenerami, którzy dali mi wiele cennych rad i wskazówek. Wielkie wrażenie wywarła na mnie niezwykła Lizbony jak i cała Portugalia.

Jakub Tofil, II SUM Wychowanie Fizyczne