Logowanie

Portugalia - Gabinbete de Fisioterapia no Desporto (Lizbona)

Gabinbete de Fisioterapia no Desporto to placówka fizjoterapeutyczno - osteopatyczna prowadzona przez fizjoterapeutę Ernesto Ferreira. Ma dwa oddziały, jeden w Belem a drugi w Amadorze.
W gabinecie pracuje 15 osób, głównie masażyści i fizjoterapeuci. Placówka  wyposażona jest też w siłownię. Zajmowałam się opieką nad pacjentami po operacjach, pacjentami z bólami kręgosłupa, pacjentami z problemami neurologicznymi oraz sportowcami po urazach. Uczestniczyłam w treningach biegowych, rozgrzewkach, przygotowaniu motorycznym. Do moich zadań należał również core stability trening i stretching po treningu.
Praktyki wakacyjne w gabinecie fizjoterapii sportowej w Lizbonie to jeden z moich najlepszych pomysłów w czasie studiów. Miałam szansę być częścią profesjonalnego zespołu fizjoterapeutów. Nauczyłam się jak przeprowadzić całościowy wywiad z pacjentem. Wiem jak postawić diagnozę. Pracowałam z nowymi dla mnie sprzętami: fala uderzeniowa, maszyny do ćwiczeń ekscentrycznych.Wyjazd pomógł mi również nauczyć się korzystania z ogólnoświatowych baz danych.

Karolina Nowak, I SUM Fizjoterapia