Logowanie

Malta - St .James Hospital (Sliema)

St. James Hospital znajduje się w Sliemie na wyspie Malta. Jest to prywatna instytucja przyjmująca pacjentów z różnymi problemami zdrowotnymi. Oprócz oddziału fizjoterapeutycznego znajduje się też oddział ortopedyczny, neurologiczny i wiele innych. Pracownicy pochodzą z wielu krajów, również z Polski.
Wśród powierzonych mi zadań do najważniejszych należało wykonywanie zabiegów takich jak: masaż, ultradźwięki, magnetoterapia, prądy TENS, krioterapia, laser, mobilizacja, terapia manualna, ćwiczenia na sali gimnastycznej. Ponadto moim obowiązkiem było wypełniane kart pacjentów, rejestracja pacjentów na następną wizytę oraz dbanie o sprzęt znajdujący się na oddziale. Uczestniczyłam też w diagnozowaniu i ocenie nowego pacjenta.
Wyjazd na zagraniczną praktykę przedstawił mi zawód fizjoterapeuty z zupełnie innym świetle. Otworzył oczy, sprawił, że szerzej postrzegam kompetencje zawodowe fizjoterapeutów. Wywiad z pacjentem, próby postawienia własnej diagnozy były dla mnie zupełną nowością. Po tej praktyce moje kompetencje zawodowe wzrosły do tego stopnia, że sama pragnę kształcić się, poznawać nowe techniki terapii, podszkolić język angielski na poziomie medycznym i naukowym.

Paulina Tumasz, Fizjoterapia I SUM