Logowanie

Hiszpania - Kuspide Ocio Deporte y Aventura (Almeria)

Kuspide Ocio Deporte y Aventura czyli czas wolny, sport i przygoda to motto i jednocześnie nazwa firmy, którą wybrałam jako miejsce odbywania mojej praktyki zagranicznej w programie Erasmus+.
Kuspide zajmuje się turystyką aktywną tzn. organizacją czasu wolnego w sposób aktywny poprzez m.i. oferowanie wycieczek na łonie natury, zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych oraz seniorów. Firma ma w swojej ofercie: wycieczki kajakowe, nurkowanie w morzu, rajdy piesze, surfing, wspinaczki górskie, przeprawy przez rzekę, organizowanie gier i zabaw dla dzieci (gry na orientację w terenie, ścianki wspinaczkowe, zjazdy na linie, gokarty, rowery). Organizuje również zajęcia z fitnessu, aerobiku, aerobiku w wodzie.
W zakres moich obowiązków wchodziła pomoc przy organizacji, planowaniu i realizacji większości aktywności, które znajdują się w ofercie Kuspide. Przygotowywałam i prowadziłam wycieczki, planowałam eventy sportowe, pracowałam w szkółce letniej z dziećmi organizując im czas wolny, pełniłam funkcję animatora na festiwalach gier i zabaw, prowadziłam fitness, aerobik i aerobik w wodzie, również dla seniorów, zarówno sprawnych jak i z ograniczeniami ruchowymi. Szeroki zakres działalności biura pozwolił mi  na rozwijanie moich umiejętności interpersonalnych poprzez pracę zarówno z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi jak i osobami starszymi. Zróżnicowany poziom możliwości ruchowych klientów pozwolił mi na poznanie specyfiki pracy w różnych warunkach, od wysokiej sprawności fizycznej, po niepełnosprawność ruchową. Ponadto nabyłam cenną wiedzę z zakresu funkcjonowania, organizacji pracy i zarządzania biura turystyki aktywnej, którą z pewnością będę mogła wykorzystać w przyszłej pracy.

Klaudia Ejnik, , II SUM Turystyka i Rekreacja