Stypendium BOSEI - informacje ogólne

Idrætshøjskolen Bosei
Szkoła założona z inicjatywy Tokai University (Japonia). Oferta specjalistyczna w zakresie sztuk walki: karate, judo, teakwondo, skierowana dla osób chcących rozwijać umiejętności  w tych dziedzinach. Preferowane osoby posiadające umiejętności w zakresie sztuk walki.

Położenie szkoły:
Akademia Bosei usytuowana jest w pięknym naturalnym otoczeniu blisko Præstø. Szkoła otoczona jest lasami i znajduje się tuż przy jeziorze w odległości 3 km na północ od miasta Præstø, zaledwie godzinę jazdy od Kopenhagi.

Koszty:
Stypendium ufundowane przez Królestwo Danii pokrywa:
- naukę i treningi
- dostęp do sprzętu w sali sportowej oraz siłowni, basenu z sauną, karate & taekwondo dojo, sali prób  muzycznych, internetu
- mieszkanie  w pokoju dwuosobowym  z pościelą (dopłata 300 DKK/mies.za jedynkę)
- wyżywienie 3 posiłki (kawa, owoce, przekąski w ciągu dnia)- dla alergików osobne posiłki

Koszty studenta:
- dojazd na stypendium (możliwy odbiór z najbliższej stacji kolejowej szkolnym samochodem)
- egzamin na wyższy pas w taekwondo, judo lub karate – 100 DKK
- pranie odzieży -15 DKK
- transport na treningi fakultatywne do klubów w Kopenhadze (judo) i Nykobing (karate) max 50 DKK
- kieszonkowe

Nieobowiązkowa wycieczka do Japonii nie jest objęta stypendium (ok. 10000 DKK).

Główne Przedmioty:
Outdoor, Health & Fitness, Język japoński, Karate, Judo, Taekwondo.

Opcjonalne Przedmioty:
Medytacja, Jezyk angielski, Gimnastyka, Shiatsu, Taekkyon, Pływanie, Budo Culture, Nurkowanie, Yoga, Gry Zespołowe, Kultura i Język Koreański, Fizjoterapia, Capoeira, Filozofia, Rytm i Muzyka, Taniec, Teatr, Chór, Aikido, Hokej Halowy, Tenis, Badmington, Obóż narciarsko- snowbordowy, Kurs ratownika basenowego.

Obowiązki:
1 tydzień w semestrze:  dodatkowa pomoc  przy serwowaniu posiłków w stołówce
3 razy w tygodniu po max. pół godziny – wspólne sprzątanie przestrzeni mieszkalnej (łazienki i korytarze).

Terminy kursów:
Kurs jesienny: sierpień - grudzień  (18 tygodni).
Kurs wiosenny: styczeń - czerwiec (25 tygodni).

Więcej informacji: www.bosei.dk