Spotkanie wigilijne dla "Erasmusów"

2015 12 14 2232 002Zgodnie z coroczną tradycją Biuro Współpracy z Zagranicą zorganizowało 14 grudnia br. spotkanie wigilijne dla studentów zagranicznych naszej Uczelni, którzy dzięki temu mogli poznać jedno z najpiękniejszych naszych świąt.
Wśród zaproszonych gości pojawili się: polscy studenci (opiekunowie ”Erasmusów”), dr hab. Karolina Buczkowska-Gołąbek (koordynator wydziałowy Turystyki i Rekreacji), bibliotekę reprezentowała Pani mgr Justyna Andrzejczak. Świąteczny nastrój zapewniła przepięknie ubrana przez portugalskiego studenta choinka.
Na odświętnie nakrytym stole, w blasku świec, pojawiły się tradycyjne, wigilijne potrawy: pierogi z grzybami, zupa grzybowa, ryby w różnych postaciach, kapusta z grzybami. Na stole nie zabrakło też polskich wypieków: smakowitego makowca i pachnących pierników. Podczas spotkania był czas na życzenia i przełamanie się opłatkiem, rozmowy o tradycjach i zwyczajach wigilijnych w różnych krajach oraz wspólne śpiewanie kolęd i bożonarodzeniowych piosenek w różnych językach. Nie mogło też zabraknąć prezentów: studenci otrzymali pendrivy i bilety do kina. Wszyscy rozstali się we wspaniałych nastrojach.