Turniej paintballowy dla studentów programu "Erasmus+"

WP 20141106 002 16 listopada br. Biuro Współpracy z Zagranicą zorganizowało dla studentów zagranicznych programu "Erasmus+" oraz grupy polskich studentów wycieczkę do Kinepolis na laserowy paintball.

Studenci zagrali w grę LaserMAx w specjalnie stworzonej do tego arenie o powierzchni 400 m2. Wewnątrz areny czekały na nich  liczne atrakcje: sala luster, labirynt, sala żywych trupów oraz walka pomiędzy oponami i wrakiem kultowego Małego Fiata. Efekty świetlne i niezwykła muzyka przeniosły ich w świat gier laserowych i zapewniły niezapomniane wrażenia. Każdy z graczy ubrany był w specjalną kamizelkę, wyposażoną w czujniki, które reagują na wiązkę laserową. Indywidualni gracze zdobywali punkty poprzez trafianie w przeciwników. Ilość zdobytych punktów decydowała o wygranej drużyny. Każda z drużyn rozpoznawała własnych graczy poprzez kolor lampek na kamizelkach i kolor karabinków.

Oto relacja jednej z polskich studentek:
"Dnia 6 listopada 2014 roku razem z grupa studentów z wymiany zagranicznej z programu Erasmus plus wybraliśmy się na PAINTBALL LASER do Kineapolis w Poznaniu.
Dokładnie o 18:40 zjawiliśmy się w przedsionku LaserMaxa. Tam podzieliliśmy się na trzy grupy po sześć osób, a pracownica poinstruowała nas, które "kamizelki" mamy włożyć i jak mamy używać laserowej broni oraz w zależności od podziału na zespoły jakie obowiązują nas reguły gry. Dla jednej grupy cala zabawa trwała 15 minut. Po zakończeniu każdej rozgrywki na ekranie pojawiały się wyniki poszczególnych graczy, ich bilans trafień w poszczególnych zawodników, a także ile razy sami zostali postrzeleni, wiec wszyscy uczestnicy mogli zobaczyć swoje osiągnięcia. W tym czasie następna ekipa przygotowywała się do wejścia na plac gry. Zabawę zakończyliśmy około godziny 20:00 w wyśmienitych nastrojach"

Marta Furmanek, Fizjoterapia I SUM